Skip links

— Prečo si vybrať fotovoltiku alebo energetické riešenie od DET Energy?

Pretože to naozaj vieme. Nerobíme len biznis, kde jediným výsledkom sú peniaze.
Fotovoltiku a systémy navrhujeme a realizujeme tak, ako by sme to realizovali pre seba.

Slovenská firma

Spoľahlivý partner. DET Energy je značka technologickej spoločnosti Devbotic s.r.o.

Spokojní zákazníci

Máme 96% pozitívnu spätnú väzbu. Každý tretí zákazník nás oslovil pre ďalší produkt/službu.

Skutoční odborníci

Vlastný inžiniersko projektový tím garantuje odborný a profesionálny prístup.

Spoľahlivá fotovoltika
Reálna úspora
Inteligentné riešenia

Trh je pestrý, porovnávať nás môžete s relevantnou konkurenciou, lokálnymi elektrikármi či firmami, ktoré predávajú a montujú čo sa práve oplatí.

Výber zhotoviteľa má významný vplyp na návratnosť a životnosť obstaranej technológie.

—Zistite viac:

Nevznikli sme s cieľom využiť boom v oblasti fotovoltiky. Nie sme len inštalačná, či elektromontážna firma.  Našou ambíciou je stať sa spoľahlivým dodávateľom moderných a inteligentných riešení v oblasti obnoviteľnej energie.

Sme odhodlaní byť pre každého zákazníka stabilným partnerom a okrem odborného návrhu a precíznej realizácie poskytovať aj podporu a servis počas doby užívania odovzdanej technológie.

Kladieme dôraz na odbornosť a profesionalitu. Všetky odborné kompetencie zabezpečujeme výlučne vo vlastnej réžii, nie dodávateľsky.
Komponenty pre naše systémy testujeme. Robíme záťažové testy, merania a testujeme komunikáciu medzi meničmi, BMS, batériami, nabíjačkami, či  systémami tretích strán. V našom smart-labe navrhujeme a vyvíjame systémy pre automatizáciu a inteligetné riešenia.

Naše riešenia dodávame na kľúč a prispôsobené vždy pre konkrétne potreby domácnosti, firmy alebo organizácie verejnej správy a s kompletným servisom, vrátane projektovej dokumentácie, revízie, administratívy vo vzťahu k distribučným spoločnosťiam.

Inštalujeme spoľahlivé a technologicky vyspelé meniče GoodWe, Solax, Huawei Alebo Victron Energy. Fotovoltické panely dodávame výhradne v kvalitatívnej kategórii TIER1.

Ponúkame možnosť voľby komponentov. Vysvetlíme výhody a nevýhody pri použití konkrétnej značky alebo modelu meniča / panelov. Meniče neznámych a neoverených značiek, ktoré zaplavili trh posledné 1-2 roky, nerealizujeme.

Spolupracujeme iba s overenými európskymi dodávateľmi komponentov v oblasti fotovoltiky – nedovážame z neoverených zdrojov a destinácii, vďaka tomu dokážeme riešiť prípadné reklamácie a servis.

Používame výhradne certifikované konštrukcie pre kotvenie solárnych fotovoltických panelov, so zárukou až 12 rokov.  Dimenzovanie kotvenia a záťaže realizujeme na základe softvérového návrhu, so zohľadnením zaťaženia vetrom a snehom v danej lokalite. Konštrukcie sú robustné a odolné a predstavujú skutočný rozdiel oproti lacným konštrukciám, ktoré používa konkurencia.

Robíme transparentné a podrobné cenové ponuky. Realizácia na základe zmluvy o dielo. Záloha vo výške 30-60% až pri dodaní komponentov alebo bezprostredne pred inštaláciou, keď máme celý systém pre vás skladom a rezervovaný.

O procese návrhu a obstarania technológie/systému budete dopredu informovaný a o každom kroku vám príde notifikačný email alebo sms.

Sme certifikovaný partner GoodWe Plus+ a teda poskytujeme štandardne vyššiu záruku na vybrané meniče GoodWe a to až 10rokov. Meniče Solax 5+5 rokov a Huawei 10 rokov. Batérie Pylontech, Dyness alebo Goodwe 10 rokov. Panely majú záruku na vyhotovenie 10-15 rokov, záruka poklesu výkonu 25 rokov a konštrukcie až 12 rokov.

Po 3 mesiacoch od spustenia  systému do prevádzky urobíme bezplatnú kontrolu parametrov a prevádzkových štatistík a optimalizujeme nastavenia fotovoltickej elektrárne. Po 1 roku poskytujeme bezplatnú prehliadku celej inštalácie a kontrolu systému, v prípade potreby realizujeme aktualizáciu softvéru meničov alebo BMS.

Všetky odborné kompetencie a činnosti zabezpečujeme vlastnými zdrojmi a preto vieme garantovať riešenie prípadných problémov v rámci záručného aj po-záručného servisu.

Fotovoltika od nás je pod dohľadom 24h denne a naša technická podpora je vám k dispozícii online, na telefóne alebo v aj teréne.

Návrh robí náš certifikovaný projektant a produktový špecialista. Používame správne dimenzovanie káblov, správne inštalované prepäťové ochrany a opatrenia pre ochranu pred bleskom. V prípade potreby realizujeme úpravu bleskozvodu, neprikláňame sa ku kompromisným riešeniam ak to nie je nevyhnutné.

Dodržiavame inštalačné pokyny výrobcov, takže prehrievanie meničov a podobných neduhov sa báť nemusíte.

Vyrábame vlastné rozvádzače s potrebnou dokumentáciou – prehlásenie o zhode, kusová/typová skúška. Prúdové chrániče používame typu A alebo B, podľa typu meniča a oblasti použitia, nie lacné a častokrát nevyhovujúce AC.

Pred uvedením do prevádzky realizujeme Odbornú prehliadku a Odbornú skúšku odovzdávaného systému a Správu o prehliadke a skúške odovzdáme investorovi/majiteľovi systému. Môžete si byť istý, že odovzdaná inštalácia bude maximálne bezpečná.

Pri odovzdaní diela vždy zaškolíme majiteľa alebo prevádzkara pre základnú obsluhu, vysvetlíme hodnoty a grafy v online-monitoringu, vytvoríme prístup do užívateľských nastavení.

Naši inštalatéri sú šikovní a dôslední profíci. To že po sebe aj upracú, je samozrejmosť. Inštalujeme len toľko, koľko sme schopní urobiť pre udržanie kvalitatívneho štandardu.

Máme vlastný inžiniersko – projekčný tím kvalifikovaných profesionálov, ktorých táto práca naozaj baví! Rozumieme fotovoltike, elektrotechnológiam, ale aj automatizácii a inteligentným technológiám.

Môže byť skutočne rozhodujúce pre životnosť, efektivitu a návratnosť technológie, ak ju navrhujú a realizujú skutoční špecialisti v tíme s multidoménovou orientáciou, ktorý je schopný riešiť systém ako celok, kde sú potrebné znalosti v oblasti elektrotechnológií, automatizácie či informačných technológií.

Naši špecialisti sú inžinieri v odboroch elektroenergetika, informatika, či kybernetika a podieľali sa na návrhu a projektovaní technologického a energetického vybavenia mnohých významných rezidenčných, administratívnych či priemyselných komplexov na Slovensku.

Vyvinuli sme vlastné softvérové nástroje, vďaka ktorým vieme urobiť dôslednú analýzu spotreby na základe historických dát a tak navrhnúť optimálne riešenie najmä pre firemné inštalácie.

Často realizujeme aj špecifické požiadavky v oblasti zálohy, riadenia toku prebytkov energie, či prepojenia systémov tretích strán alebo smart-home (TapHome, Home-Assistant, Loxone, Shelly…). Preto s nami po odovzdaní diela nemusíte hľadať ako zefektívniť váš fotovoltický systém na fórách či sociálnych sieťach, ako sa to bežne deje pri konkurencii. 

Dokážeme riešiť integrácie a komunikáciu rôznych systémov prostredníctvom rôznych technológií/protokolov ako modbus, mqqt… Využívame IoT technológie pre získavanie dát a tie následne vieme využiť pre monitoring, riadenie, optimalizáciu a efektívnejšiu prevádzku.

Využívame vlastné voliteľné riešenie pre monitoring firemných inštalácii s online prístupným dashboardom, kde v reálnom čase zobrazujeme dáta priamo z meničov prostreníctvom modbus protokolu, s vlastnou škálovateľnou databázou pre zaznaménavanie historických hodnôt. Taktiež importujeme dáta z IMS elektromeru z portálu distribučnej spoločnosti. Získate tak unikátny prehľad o efektivite, fungovaní vašej elektrárne, prípadných problémoch alebo anomáliách na jednom mieste a nie ste závislí od cloud-u výrobcu meniča.

Na čo si dať pozor pri cenovej ponuke na fotovoltickú elektráreň a čo porovnávať pri výbere dodávateľa?
Prečítajte si viac
Fotovoltické elektrárne DET Energy

Pripravení obstarať kvalitnú fotovoltiku alebo energetické riešenie od DET Energy?

Poskytneme bezplatnú konzultáciu alebo nezáväznú cenovú ponuku do 3 dní.

Nezáväzný dopyt